Kosmetologia estetyczna twarzy

Mezoterapia igłowa to skuteczna metoda dostarczania aktywnych składników do wnętrza skóry. Zabieg umożliwia pokonanie bariery, jaką stanowi naskórek, dzięki czemu możemy przeprowadzać znacznie skuteczniejsze zabiegi niż w przypadku klasycznych metod terapii. To świetny sposób na zmarszczki, trądzik, rozszerzone naczynka, przebarwienia i inne problemy estetyczne!

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Skóra stanowi barierę, która chroni organizm przed szkodliwym wpływem substancji pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Dotarcie do wnętrza skóry bez aktywnego pokonania tej bariery jest niemal niemożliwe. Właśnie stąd wynika niewielka skuteczność kosmetyków, które w większości przypadków działają jedynie na zewnętrzne warstwy naskórka.
Aby osiągnąć naprawdę spektakularne efekty terapii, trzeba dotrzeć do skóry właściwej, w której swój początek ma większość problemów estetycznych. Jednym z najprostszych, najbezpieczniejszych i jednocześnie najskuteczniejszych sposobów pokonania bariery naskórkowej jest wstrzyknięcie aktywnych składników wprost do wnętrza skóry. Właśnie w ten sposób działa zabieg mezoterapii igłowej.

Jakie korzyści niesie za sobą zabieg mezoterapii igłowej?

Kluczowym czynnikiem decydującym o działaniu zabiegu mezoterapii igłowej jest preparat, który wprowadzamy do wnętrza skóry. Do dyspozycji mamy kilka wysokiej jakości koktajli aktywnych składników dedykowanych do usuwania konkretnego problemu estetycznego. Wybierając odpowiedni produkt, możemy:

 • poprawić odżywienie, nawilżenie i dotlenienie skóry,
 • odmłodzić cerę, zredukować zmarszczki i wiotkość,
 • wyrównać koloryt cery, pozbyć się przebarwień,
 • ograniczyć nadmierną produkcję sebum, zmniejszyć ilość zaskórników i trądzikowych zmian zapalnych,
 • zredukować blizny pozapalne, potrądzikowe,
 • wzmocnić słabe, pękające naczynka krwionośne,
 • przywrócić napięcie, jędrność i elastyczność skóry,
 • zmniejszyć cienie pod oczami.

Mezoterapię bardzo często wykonujemy również na innych obszarach ciała niż twarz. Zabiegi pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty w terapii:

 • miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • cellulitu,
 • braku jędrności skóry ciała,
 • rozstępów,
 • blizn,
 • problemów z wypadaniem włosów.

Jak wygląda zabieg? Jak często należy go powtarzać?

Przed zabiegiem mezoterapii skóra może zostać znieczulona przy pomocy specjalnej maści. Zabieg polega na wstrzykiwaniu do wnętrza skory, na głębokość ok. 2-3 mm, koktajli zawierających aktywne składniki, które dobieramy indywidualnie w zależności od aktualnych potrzeb i kondycji cery. Nakłucia są robione w odstępach ok. 5-10 mm na całej powierzchni twarzy lub w wybranej strefie na ciele. Dzięki zastosowaniu maści znieczulającej, zabieg nie jest bolesny. Mogą po nim pozostać drobne strupki, zaczerwienienia lub zasinienia w miejscach wstrzyknięć. Wszystkie tego typu objawy znikają w ciągu kilku dni.
Aby uzyskać maksymalny rezultat, warto wykonać serię 4-6 zabiegów. Odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami w serii powinien wynosić od 1 do 3 tygodni.

Mezoterapia Igłowa Fusion® polega na dostarczaniu aktywnie czynnych składników do wierzchniej warstwy skóry na głębokość około 1-2 mm przy pomocy iniekcji .Punktowo – to rodzaj głębszej mezoterapii, która charakteryzuje się pozostawieniem tak zwanych depozytów. Te depozyty to po prostu przestrzeń w której „siedzi” sobie nasz produkt – zazwyczaj jest to kwas hialuronowy z różnymi dodatkami. Pęcherzyki te w całości się wchłaniają, jednak nie ukrywajmy- przez chwilę od 2 do 4 dni wygląda się tak jakby skórę pokąsało stado komarów 🙂. Ta metoda należy zdecydowanie do moich ulubionych, ponieważ działamy głęboko i skutecznie a ta chwilowa „niedyspozycja” jest na serio warta każdej ceny.
Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Po serii zabiegów skóra na powrót uzyska optymalną formę. Efekt ten jest długotrwały dzięki czystym i wysoko skoncentrowanym produktom użytym w zabiegu mezoterapii. Właściwa pielęgnacja po serii zabiegów pozwala na utrzymanie rezultatów przez dwa do trzech lat, pod warunkiem wykonania dwóch do trzech zabiegów odświeżających rocznie.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPII:

 • STANY BAKTERYJNE, GRZYBICZE I WIRUSOWE SKÓRY NIEUSTABILIZOWANA CUKRZYCA
 • CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE
 • EPILEPSJA CHOROBA NOWOTWOROWA
 • SKŁONNOŚC DO BLIZNOWACEŃ I ZWŁÓKNIEŃ PROBLEMY Z KRZEPLIWOŚCIĄ
 • TENDENCJA DO POWSTAWANIA SINIAKÓW WIEK PONIŻEJ 18 ROKU ZYCIA
 • AKTYWNY TRĄDZIK RÓŻOWATY STOSOWANIE LEKÓW PRZECIWZAKRZEPOWYCH
 • ALERGIA NA PREPARATY STOSOWANIE NIESTEROIDOWYCH LEKÓW
 • PRZECIWZAPALNYCH (aspiryna itp.)
 • NADWRAZLIWOŚĆ SKÓRNA PRZESZCZEPY SKÓRY (do 6 miesięcy)
 • ŁUSZCZYCA, EGZEMA NICI HIALURONOWE
 • LASER ABLACYJNY (6-15 miesięcy) WYPEŁNIACZE, BOTOKS (14 dni)
 • LASER NIEABLACYJNY (4tyg.) STERYDOTERAPIA (do 6-8tyg. po kuracji)

Derma Fusion Pen to nowoczesne urządzenie którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania (autoindukowania kolagenu – CIT) skóry przy pomocy pulsujących igieł oraz mikroperforowania skóry, w celu zwiększenia transepidermalnej penetracji wysokoskoncentrowanych składników aktywnych do skóry właściwej, wnikając na głębokość do 2mm.

Mechanizm działania: Uszkodzenie skóry poprzez nakłuwanie powoduje napędzenie naturalnych zdolności skóry do regeneracji, a w konsekwencji:

 • uwolnienie czynników wzrostu,
 • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
 • proliferację keratynocytów,
 • powstawanie nowych naczyń włosowatych, , które odpowiadają za prawidłowe zaopatrzenia tkanek w substancje odżywcze.
 • zwiększenie wchłaniania składników aktywnych.
 • wszystko to skutkuje poprawą gęstości i elastyczności skóry.

Derma Fusion Pen jest zabiegiem o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które doskonale pomagają zwalczyć efekty starzenia się skóry: zmarszczki, brak jędrności czy utrata owalu twarzy. Blizny czy rozstępy również nie stanowią problemu, którego Derma Fusion Pen nie mógłby rozwiązać. W połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami terapia Derma Fusion Penem stanowi skuteczną broń w walce z wieloma defektami skóry.

– zmarszczki mimiczne oraz głębokie zmarszczki (bruzdy)
– pojędrnienie i lifting skóry
– blizny i nierówności skóry potrądzikowe
– trądzik oraz rozszerzone pory
– hiperpigmentacje i rozjaśnienie skóry
– worki i cienie pod oczami
– zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie
– zwiększenie penetracji składników aktywnych
– indukcja syntezy i nadbudowa kolagenu
– blizny chirurgiczne i blizny
rozstępy
– wiotkość skóry i lokalne akumulacje tłuszczu

– Posiada wymienne jednorazowe końcówki (kartridże) zawierające 9 tytanowych, atomizowanymi złotem igieł, ścięte laserowo, najcieńszej grubości dostępnej na rynku 33G.
Dzięki czemu końcówki te nie tępią się podczas zabiegu i u nie powodują ran szarpanych trudnych do gojenia. Drobinki złota pozostają w skórze poprze to dodatkowo działamy antybakteryjnie.
– Bezpieczny, małoinwazyjny oraz testowany klinicznie
– Przeznaczony dla każdego typu cery
– Umożliwia zastosowanie na każdej partii ciała (twarz, szyja, dekolt, skóra głowy, dłonie, ciało)
– Krótki czas rekonwalescencji oraz minimalny dyskomfort podczas procesu gojenia
– Pozwala na wykonanie zabiegu niezależnie od pory roku czy temperatury
– Nie uwrażliwia skóry na promienie UV
– Zwiększa penetrację składników aktywnych w głąb skóry
Na rynku jest wiele urządzeń i metod mikronakłuwania. Czym się kierować w wyborze.

👉Tylko jednorazowe kartridże, jeśli ktoś Wam proponuje, że zdezynfekuje Wasz roller/kartridż to od razu opuście to miejsce‼️
👉Dobrej jakości igły, pamiętajmy że jeśli nie są one wykonane z wysokogatunkowego materiału to szybko się stępią i zaczną szarpać skórę.
👉Pen lepszy niż dermaroller. Mikrourazy są mniejsze kiedy prostopadle nakłuwamy skórę. Przy użyciu rollera będzie ona dodatkowo rozrywana.
👉Aseptyka pracy i odpowiednio dobrane produkty uzupełniające. Samo mikronakłuwanie to jeden etap. Drugi to wnikanie substancji aktywnych zastosowanych podczas zabiegu. Mikrourazy pozwalają przedostać się tym składnikom w głąb skóry. Odpowiednio dobrane mogą spotęgować efekt.

Ciekawą rzeczą jest, że zabiegi takie możemy łączyć m.in. z kwasami oraz suplementacją. My posiadamy terapię łączone.
Wykorzystujemy synergistyczne działanie tych dwóch metod w jednym zabiegu. Efekt UJĘDRNIENIA, rozświetlenia, odżywienia, odmłodzenia skóry gwarantowany
Uzupełnieniem terapii z użyciem Derma Fusion Pen są koktajle , stanowiące zestaw jałowych preparatów do stosowania w zabiegach mezoterapii frakcyjnej na twarz i ciało. Każda ampułka zawiera wysoce aktywne składniki o gradacji medycznej, wolne od parabenów, koloryzantów, substancji zapachowych, silikonów i alkoholu.
Jakie składniki aktywne są w koktajlach tworzonych indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta ?
– niskocząsteczkowy kwas hialuronowy
– peptydy
– DMAE,
– chryzyna
– NHS,
– polimeryzowane ekstrakty roślinnego DNA
– witaminy

Skóra po zabiegu Derma Fusion Pen jest zarumieniona, efekt ten może się utrzymać przez ok. 3 dni. W celu wyciszenia skóry można zastosować maskę regenerująco-gojącą.
Podczas zabiegu może wystąpić niewielki ból, zaczerwienienie i lekki obrzęk, które mijają w ciągu
od kilku godzin do kilku dni.

Zabieg Derma Fusion Pen jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym (w postaci maści ) w skutek czego podczas zabiegu występuje minimalny dyskomfort bólowy.

Częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie według potrzeb skóry, najczęściej wykonuje się 3-8 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych: 1 raz w miesiącu (po 3 miesiącach co 5-6 tygodni).

□ STOSOWANIE LEKÓW ROZRZEDZAJĄCYCH LUB ZAGĘSZCZAJĄCYCH KREW (W TYM ZIOŁA, HORMONY, LEKI
HOMEOPATYCZNE I WITAMINY)
□ STOSOWANIE SUBSTANCJI FOTOUCZULAJĄCYCH (DZIURAWIEC, RUMIANEK, SKRZYP POLNY, NAGIETEK,
BRATEK, SZAŁWIA, WITAMINA A,E,C, RETINOL)
□ RETINOIDY DOUSTNE (6 MIESIĘCY PO SKOŃCZONEJ KURACJI)
□ ZABIEGI LASEROTERAPII ABLACYJNEJ (DO 12 MIESIĘCY)
□ LASER NIEABLACYJNY – 3-4 TYGODNIE PO
□ MASAŻ – 3 DNI PRZED ZABIEGIEM
□ ANTYBIOTYKOTERAPIA – 5-6 TYGODNI PO
□ STERYDOTERAPIA – 8-12 TYGODNI PO
□ BLIZNY POZAPALNE, POOPERACYJNE I PO PRZESZCZEPACH (BEZPOŚREDNIO DO 6 MIESIĘCY)
□ KURACJA KORTYKOSTEROIDAMI (DO 4 TYGODNI OD JEJ ZAKOŃCZENIA)
□ OPERACJE CHIRURGICZNE TWARZY (DO 6 MIESIĘCY)
□ NIEUSTABILIZOWANA CUKRZYCA, NADCIŚNIENIE
□ CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE (TARCZYCA, ALERGIE ITP.)
□ SKŁONNOŚCI DO BLIZNOWACEŃ I ZWŁÓKNIEŃ, KELOIDY, KOLAGENOZY, TWARDZINA, TOCZEŃ
□ SKÓRA BARDZO NACZYNKOWA I TRĄDZIK RÓŻOWATY I POSPOLITY W STANIE AKTYWNYM
□ TENDENCJA DO POWSTAWANIA SINIAKÓW
□ STANY BAKTERYJNE, ALERGICZNE, WIRUSOWE I GRZYBICZNE SKÓRY
□ OBECNOŚĆ WYPEŁNIACZY I BOTOXU (DO 3 TYGODNI OD ZABIEGU)
□ PROBLEMY Z KRZEPLIWOŚCIĄ
□ CHOROBA NOWOTWOROWA, CHEMIOTERAPIA
□ CIĄŻA, KARMIENIE PIERSIĄ
□ EPILEPSJA
□ SKÓRA ŚWIEŻO OPALONA, DEPILOWANA, TATUAŻ, MAKIJAŻ PERMANENTNY

Co to są stymulatory tkankowe?

Stymulator tkankowy to preparat odbudowujący strukturę skóry (nie tylko twarzy), dzięki stymulacji odpowiednich komórek, które są odpowiedzialne za syntezę naszego ulubionego kolagenu i elastyny, ale nie tylko. Preparaty działają na różnych płaszczyznach skóry, zabiegowiec dobiera odpowiedni preparat do danego problemu. Wydawałoby się, że stymulator tkankowy to jedna grupa preparatów, które mają takie same właściwości. Nic bardziej mylnego. Mamy preparaty z kwasem hialuronowym nieusieciowanym, aminokwasami, polinukleotydami, bursztynianem sodu, kolagenem czy hydraksyapatytem wapnia.

I pytanie: który preparat wybrać? Tak jak wspomniałam wyżej – decyduje o tym osoba wykonująca zabieg. Po badaniu skóry, po przeprowadzonym wywiadzie medycznym przez kosmetologa czy lekarza, jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni preparat do problemu. My jako zabiegowcy bierzemy również pod uwagę Wasze oczekiwania, staramy się zobrazować jakich efektów możemy się spodziewać po wykonanej serii zabiegów.

Ja jestem zwolennikiem łączenia różnych biostymulatorów. Czasami jeden symulator będzie przygotowaniem skóry do kolejnego zabiegu, który będzie wykonany zupełnie innym preparatem.

Dla kogo dedykowane są zabiegi? Według moich doświadczeń nie ma tutaj znaczenia rok urodzenia, a jakość skóry i jej potrzeby. Także z powodzeniem możemy wykonać zabieg u 25 latki jak i u 65 latki. Kwestia doboru odpowiedniej substancji.
Efekty jakich możemy się spodziewać po serii zabiegów, to przede wszystkim silne nawilżenie i ujędrnienie skóry. Polinukleotydy, które zawarte są w niektórych preparatach mają jeszcze większe możliwość nawilżenia skóry niż znany wszystkim kwas hialuronowy, a dodatkowo bardzo silnie napinają skórę i poprawiają jej sprężystość.

Na pewno muszę zaznaczyć, że nie osiągniemy tutaj efektów wolumetrycznych. Także, jeśli zależy nam na tzn V-lifcie to niestety biostymulatory tego nie dźwigną. Natomiast możemy odbudować utraconą jędrność skóry w delikatny sposób “nadbudować” policzki czy zniwelować “chomiki”.

Stymulatory tkankowy jest podawany również techniką mezoterapii igłowej. Mamy specjalne techniki, jednak wszystko odbywa się za pomocą cienkiej igiełki. Myślę, że bardzo mocnym argumentem by wybrać jednak zabieg za pomocą biostymulatora jest ilość zabiegów. Klasyczna mezoterapia to zwykle około 6 powtórzeń w serii, natomiast przy stymulatorach tkankowych mamy nawet preparat gdzie wykonujemy tylko 2 zabiegi! Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim nie mają czasu na serię zabiegów i nie mogą ciągle chodzić z zaczerwienieniem czy siniakami. Nadchodzi lato, a zabieg charakteryzuje się małą ilością wkłuć, więc śmiało zabieg możemy wykonać również latem, jednocześnie pamiętając o ochronie przeciwsłonecznej.

Stymulatorem tkankowym możemy poradzić sobie z różnymi problemami skóry. Wspaniale działają na redukcję zmarszczek i utratę jędrności na twarzy, ale również ze zmarszczkami głębokimi na szyi, o której często zapominamy. Blizny zanikowe bardzo lubią się z mojego doświadczenia z kolagenem, a kwas bursztynowy rewelacyjnie radzi sobie z cieniami pod oczami czy ze skórą z trądzikiem różowatym.

Po zimie borykamy się z bardzo przesuszoną i odwodnią skórą- tutaj świetnie w bardzo szybkim czasie przywrócimy odpowiednie nawilżenie za pomocą kwasu hialuronowego i aminokwasów, które są niezbędne do tego by naszym komórkom chciało się pracować.

Sami widzicie, że wskazań do zabiegu jest mnóstwo. Także, wybierajcie swojego specjalistę i skorzystajcie z tych dobrodziejstw, które daje nam medycyna estetyczna. Do zobaczenia w gabinecie!

• odwodnienie skóry,

• odmłodzenie owalu twarzy,

• redukcja zmarszczek i zwiotczeń,

• ujędrnienie i poprawa napięcia skóry.

• opryszczka

• niewyrównana cukrzyca,

• ciąża i karmienie piersią,

• leki przeciwzakrzepowe,

• uczulenie na składnik mezoterapii,

• bardzo płytko unaczyniona skóra.

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od rodzaju zastosowanego preparatu i ustalana jest podczas konsultacji przed zabiegiem.

Eksfoliacja z wykorzystaniem kwasów Dermagenetic jest jednym z najefektywniejszych zabiegów, stosowanych przy wielu problemach skórnych tj. trądzik, rozszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia, zmarszczki. Po zabiegu profesjonalnego złuszczania, skóra odzyskuje gładkość i jednolity, równomierny koloryt. Rozszerzone pory, płytkie blizny, a także powierzchowne zmarszczki spłycają się, a przebarwienia rozjaśniają. Skóra wygląda młodziej, zdrowiej, staje się promienna i bardziej jędrna. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów pozwalają zatem na osiągnięcie znacznej poprawy całej struktury skóry.
Formuła SLOW RELEASE to mechanizm opóźnionego uwalniania; zwolnienia czasu, kontrolowanego i modulowanego uwalniania. W przeciwieństwie do formuł, które dawki składników aktywnych uwalniają natychmiastowo, co niesie za sobą nagłe, określone skutki – czyli zbyt szybką i nadmierną stymulację podziałów komórkowych, co prowadzi do szkodliwych mutacji genów. Natomiast SLOW
REALEASE uwalnia się przez dłuższy czas, tzw. przedłużone uwalnianie, i do określonego celu w skórze, czyli tzw. Ukierunkowane uwalnianie, co pozwala na stopniową adaptację fizjologiczną skóry do czynnika aktywującego, czyli kwasu i eliminacje chorobotwórczych mutacji genów.
Formuła SLOW RELEASE to uwalnianie cząsteczek kwasu we wcześniej ustalonym tempie, w celu utrzymania stałego poziomu cząstek aktywnych w skórze przez określony czas przy eliminacji skutków ubocznych takich jak: poparzenia, uszkodzenia struktur skóry i DNA, nadmierny efekt frosta.
Formuła SLOW RELEASE czyli kontrolowane i modulowane uwalnianie cząstek kwasu zmniejsza o 80% standardowe skutki uboczne i komplikacje pozabiegowe. W myśl zasady „by nie szkodzić” – cząsteczki kwasu uwalniają się stopniowo, przez 2 do 3 dni penetrując poszczególne, coraz to głębsze partie skóry. Taki proces zapobiega rozpowszechnionym i modnym „natychmiastowym złuszczeniom po zbyt ostrym stanie zapalnym i poparzeniu skóry”.
Dzięki formule SLOW RELEASE skóra ma możliwość zaadoptować się fizjologicznie do działających czynników i dostosować tempo naprawy i regeneracji do proporcji uszkodzenia.
Dzięki formule SLOW RELEASE mamy gwarancję stabilności kwasu podczas całego procesu eksfoliacji i w procedurze post zabiegowej. Penetrując w głąb skóry nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem bombardujących ich czynników tylko zachowują swoją formułę i dzięki temu pierwotną efektywność. Dzięki formule SLOW RELEASE zabezpieczony jest jeszcze najważniejszy mechanizm – GENETYKA SKÓRY. Nie można pominąć faktu, że działając na skórę różnymi czynnikami wpływamy na tempo metabolizmu, podziałów mitotycznych komórek czy ich różnicowania, zmieniając a czasem nawet drastycznie zaburzając pierwotne funkcje skóry. To może prowadzić do wielu pozytywnych, ale i negatywnych – niezbadanych skutków. Dlatego formuła SLOW RELEASE mając to na uwadze stworzyła technologię, która nie ingeruje w genetykę i genotyp skóry, nie powoduje mutacji genów tylko współgra ze skórą. Polega to na tym, że ufając mechanizmom skóry i reakcjom, jakie skóra manifestuje podczas zabiegu eksfoliacji – główną zasadą jest działanie kwasu do 1-szej znaczącej reakcji skóry i ani sekundy dłużej, co widać organoleptycznie oraz fizjologicznie – kwas sam się dezaktywuje w skórze po jej reakcji.

 • Zapewnia działanie antybakteryjne i sebostatyczne – przyśpiesza gojenie wyprysków trądzikowych, zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry
• Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka
• Zmniejsza rozszerzone pory
• Reguluje nadmierną keratynizację naskórka
• Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery, redukuje przebarwienia pigmentacyjne
• Pobudza syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów, wygładza zmarszczki i lekko napina skórę

Zaleca się 4-6 zabiegi co 14-30 dni.

 • KURACJA ROACCUTANE/ ACCUTANE/ IZOTEK/ pochodne witaminy A (do 3 miesięcy po kuracji)
• ALERGIE
• ZAAWANSOWANA CUKRZYCA
• STANY BAKTERYJNE, WIRUSOWE, GRZYBICZE SKÓRY (opryszczka, brodawki)
• OKOLICE NACZYNIOWE
• AKTYWNY TRĄDZIK RÓŻOWATY
• ZNAMIONA BARWNIKOWE, NACZYNIOWE, WŁÓKNIAKI
• USZKODZENIA MECHANICZNE SKÓRY
• TRĄDZIK KROSTKOWY, ROPOWICZY
• ZAKAŻENIE HIV, HCV, HBV
• TENDENCJE DO ZRANIEŃ I SINIAKÓW
• ZABIEGI CHIRURGICZNE
• ŚWIEŻO OPALONA SKÓRA
• CIĄŻA, KARMIENIE PIERSIĄ
• NOWOTWORY I CHEMIOTERAPIA
• ZNAMIONA NIEZNANEGO POCHODZENIA
• STANY PRZEDNOWOTWOROWE
• NACZYNIAKI I LICZNE TELEANGIEKTAZJE
• EPILEPSJA
• USZKODZENIA SKÓRY, OTARCIA NASKÓRKA
• STANY WIRUSOWE SKÓRY – OPRYSZCZKA, BRODAWKI SKÓRY
• STANY ALERGICZNE SKÓRY – EGZEMA, ALERGIE POKARMOWE, WZIEWNE, KONTAKTOWE, KOSMETYCZNE
• STANY GRZYBICZE SKÓRY
• STANY ZAPALNE I BAKTERYJNE SKÓRY – STAN OSTRY I PODOSTRY
• PODRAŻNIENIA SKÓRY
• CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE (ŁUSZCZYCA, SM, BIELACTWO, AZS – ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY)
• ŚWIEŻO OPALONA SKÓRA (DO 2 TYGODNI I DŁUŻEJ)
• SKÓRA TUŻ PO DEPILACJI LUB OGOLONA
• LECZENIE ANTYBIOTYKAMI I STERYDAMI (ODCZEKAĆ 4-8 TYGODNI PO ZAKOŃCZENIU KURACJI)
• LECZENIE RETINOIDAMI, POCHODNĄ WITAMINY A (MIN. 6MIESIĘCY PRZERWY)
• NADWRALIWOŚĆ NA KWASY OWOCOWE
• NIEZAGOJONE RANY, BLIZNY, ROZSTĘPY (DO 6 MIESIĘCY)
• SKŁONNOŚC DO BLIZNOWCÓW, KELOIDÓW

Kwasy GEN FACTOR mają na celu przede wszystkim usunąć zrogowaciały naskórek, oczyścić skórę i przyspieszyć odnowę komórkową. Organizm odbudowuje wierzchnią warstwę skóry poprawiając jej strukturę, nawilżenie i koloryt.

Kwasy GF możemy używać przez cały rok. Nie powodują one mocnego złuszczenia, tak więc już następnego dnia można spokojnie pokazać się światu;) Są też przeznaczone dla osób w każdym wieku.

W zależności od rodzaju kwasu, może on oddziaływać na skórę w różny sposób. Możliwe jest również łączeniu kilku kwasów przy jednym zabiegu dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu. Oczywiście jest to uzależnione od rodzaju cery.

Opakowanie produktów zapewnia ochronę związków chemicznych – aby cały czas pozostały aktywne. Szkło biofotonowe – przepuszczające promienie UVA oraz +IR – spowalnia rozpad molekularny związków.

– stężenie 6%, czystość 99,66%, pH 4-5
W pielęgnacji skóry z tendencją do powstawania przebarwień, skutecznie hamuje działanie enzymu pobudzającego do wytwarzania melaniny. Dzięki temu zapobiega powstawaniu przebarwień. Oprócz tego rozjaśnia już istniejące przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry.
Kwas Kawowy to jeden z najsilniejszych antyoksydantów. Niweluje wolne rodniki, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry. Chroni przed promieniowaniem UV, jest doskonałym pogromcą wolnych rodników, które przyczyniają się do utraty gęstości skóry i powstawania zmarszczek, wykazuje również działanie sebostatczne.
Wskazania do zabiegu:
-skóra sucha,
-pozbawiona jędrności i elastyczności
-skóra zmęczona, szara, pozbawiona blasku
-skóra palacza,
-zmarszczki,
-przebarwienia
-wspomaganie terapii blizn potrądzikowych
Efekty działania kwasu Kawowego:
-poprawa kolorytu skóry
-nawilżenie i dotlenienie skóry
-stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych
-poprawa elastyczności i jędrności skóry
-zwiększenie napięcia skóry
-spłycenie zmarszczek
-rozjaśnienie przebarwień– stężenie 15% i 25%, czystość 85%, pH 9-10
Jest inhibitorem enzymu zwanego hialuronidazą, dzięki czemu chronią przed degradacją kwasu hialuronowego obecnego w naszej skórze, uczestniczą w procesach detoksyfikacji, ułatwiając usuwanie toksyn z organizmu. Ponadto skóra ulega wygładzeniu, rozświetleniu i uelastycznieniu. Staje się gładka i przyjemna w dotyku.
Wskazania do zabiegu :
-płytkie zmarszczki, utrata jędrności skóry
-zanieczyszczona, szorstka skóra
-cera tłusta, mieszana, łojotok
-rozszerzone pory
-nadmierne błyszczenie się skóry
-zanieczyszczona skóra: krostki, grudki i zaskórniki
Efekty działania kwasu huminowego:
– oczyszczenie skóry
-redukcja rozszerzonych porów
-odświeżenie skóry
-poprawa kolorytu skóry
-stymulacja mikrokrążenia
-zwiększenie nawilżenia i odżywienia skóry
-zwiększona absorbcja substancji aktywnych
-redukcja przebarwień

– stężenie 5%, czystość 96%, pH 5-6

Działa antybakteryjnie , działa łagodząco na trądzik w efekcie przyspiesza gojenie ,usuwa zanieczyszczenia, wspomaga oczyszczanie porów skórnych, likwiduje zaskórniki i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.
Wskazania do zabiegu:
-trądzik w fazie aktywnej
-trądzik różowaty
-blizny potrądzikowe
-łojotokowe zapalenie skóry
-hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe
-fotostarzenie
-powierzchowne zmarszczki
Efekty działania kwasu rozmarnowanego:
-oczyszczenie
-złuszczanie i usunięcie zrogowaciałego naskórka
-regulacja odnowy komórkowej skóry
-redukcja zmian zapalnych (działanie przeciwzapalne i antybakteryjne)
-redukcja wydzielania sebum (działanie przeciwłojotokowe)
-rozjaśnienie skóry
-przyspieszenie procesu gojenia

Działanie rozjaśniające przebarwienia, wykazuje szczególne właściwości przeciwświądowe i łagodzące stany zapalne skóry, Sprawdzi się w przypadku skóry z trądzikiem różowatym, skóry atopowe , zimniejsza wydzielanie sebum również ma działanie nawilżające. Poprawia funkcje barierowe skóry poprzez ograniczenie TEWL i zwiększenie nawilżenia skóry. Działa stymulująco na syntezę ceramidów oraz przyspiesza procesy różnicowania się keratynocytów. Działa kondycjonująco na skórę i włosy; zmiękcza, wygładza oraz nadaje elastyczność.
Wskazania do zabiegu:
-pielęgnacja skóry z niejednorodną pigmentacją i przebarwieniami
-przebarwienia pozpalne
-trądzik różowaty
-skóra przesuszona, poszarzała
-skóra wymagająca rewitalizacji
Efekty działania kwasu Nikotynowego:
wyrównanie kolorytu skóry
-wygładzenie skóry
-rozjaśnienie skóry
-nawilżenie skóry
-działanie przeciwświądowe
-wpływ na proces melanogenezy, a tym samym na redukcję przebarwień

Żeby osiągnąć najlepsze efekty, należy wykonać 4-10 zabiegów co 2-4 tygodnie. Program musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.• opryszczka

• niewyrównana cukrzyca,

• ciąża i karmienie piersią,

• leki przeciwzakrzepowe,

• uczulenie na składnik mezoterapii,

• bardzo płytko unaczyniona skóra.

● Ciąża i okres laktacji

● Aktywne stany zapalne skóry, infekcje

● Alergia na składniki preparatu

● Zakażenia wirusowe, grzybicze, bakteryjne

● Zmniejszenie krzepliwości krwi i przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

● Terapia pochodnymi witaminy A – 6 miesięcy po zakończeniu leczenia

● Skłonność do powstawania bliznowców

● Zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca zabiegu (do 3 miesięcy)

● Choroby nowotworowe

● Choroby autoimmunologiczne (np. SM, łuszczyca, bielactwo)

Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od rodzaju zastosowanego preparatu i ustalana jest podczas konsultacji przed zabiegiem.

Gen Factor to innowacyjny preparat wykorzystywany w medycynie i kosmetologii komórkowej służący do kompleksowej odbudowy i regeneracji skóry. Wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA. Pod jego wpływem skóra zaczyna wykształcać nie tylko nowe włókna kolagenowe, ale też całą macierz tkankową, łącznie z gaszeniem stanu zapalnego. Gen Factor służy do dużych i małych zadań, które mają na celu odbudowę skóry. Preparat posiada udokumentowane działanie od terapii przeciwstarzeniowej, w terapiach anti aging, ubytki w tkankach, rozstępy, trądziku, trudno gojących się ran (np. oparzenia, owrzodzenia), do pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo; łuszczyca, AZS, inne dermatozy, a także świetnie się sprawdza, itp.

Twórcami przełomowych receptur jest grupa 14 polskich naukowców pod kierownictwem dr Wojciecha Karwowskiego, specjalisty w dziedzinie bioinżynierii tkankowej i biomedycznej. Wieloletnie badania w laboratoriach inżynierii tkankowej wykazały wysoką skuteczność preparatu. 

W składzie żelu Gen Factor znajdują się izolowane proteiny takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również peptydy, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.
Terapia Gen Factor polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji. Wykazuje szerokie zastosowanie przy użyciu profilowanej aparatury oraz terapii łączonych.
Zawiera on kompozycję aktywnych biologicznie białek oraz peptydów umieszczonych w biopolimerowej bazie hydrożelowej, co ułatwia penetrację transferyn oraz czynników wzrostu do naskórka przyspieszając procesy gojenia się i regeneracji tkanek po różnego rodzaju uszkodzeniach. 
Czynniki wzrostu takie jak IGF, EGF, FGF są niezbędne w procesach odbudowy tkanek. Ich wysokie stężenie aplikowane na skórę pacjenta przynosi doskonałe efekty terapeutyczne, łagodząc objawy różnych schorzeń dermatologicznych i wspomagając zranione tkanki w procesie gojenia.
Preprat GEN FACTOR jest tworzony z surowców najwyższej jakości pozyskiwanych naturalnie lub w specjalistycznych labolatoriach bio tech, odpowiadających aktualnym trendom badawczym farmakologii, biotechnologii, a także bardziej specjalistycznym dziedzinom jak nano-chemii farmaceuycznej, czy chemii supramolekularnej. 
W dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej profiluje się jako bioaktywny dermokosmetyk, przeznaczony do pielęgnacji skóry, jej odbudowy i regeneracji. 
Aplikowany hydrożel na skórę pacjenta wchodzi w szlak komunikacji międzykomórkowej powiązanej z przebiegiem stanu zapalnego prowokuje swoje działanie jako  immunomodulator, zabezpieczając skórę przed przejściem skóry w stan permanentnego stanu zapalnego. 
Ze względu na zawartość czynników wzrostu jest niezastąpiony w inicjowaniu procesów odtwarzania i przebudowy macierzy działając bezpośrednio oraz pośrednio na receptory komórkowe poszczególnych tkanek. Stymuluje tworzenie się nowego DNA komórek, zapewnia działanie bakteriostatyczne, przeciwzapalne, normalizuje proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), intensyfikuje tworzenie się nowego kolagenu co przekłada się na wzrost napięcia i zagęszczenia skóry oraz pobudza układ immunologiczny skóry, co chroni skórę przed zachorowaniem na raka. 
GEN FACTOR znalazł swoje zastosowanie również w dziedzinie podologii, gdzie opatrunek świetnie sprawdza się w terapii stopy cukrzycowej, owrzodzeniach troficznych, odleżynach, zmianach poparzeniowych,grzybiczych, odmrożeniach, wynikających z angiopatii i neuropatii.
Zawartość aktywnych białek poprawia metabolizm komórkowy skóry, pobudza do nadbudowania jej ubytków, a także poprawia jej napięcie, co sprawia, że staje się bardziej elastyczna i wytrzymała.
Zmniejsza swędzenie przez wpływ na receptory jonowe, hamuje rogowacenie naskórka, zmniejsza ryzyko otarć oraz powstanie trudno gojących się ran.
Aby w pełni wykorzystać potencjał owego preparatu polecamy zaaplikować go za pomocą sonoforezy lub mezoterapii mikroigłowej (jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań).
Za pomocą mezoterapii aktywny żel wpenetruje w głębsze warstwy naskórka, co automatycznie podbija efekt zabiegowy, przy jednoczesnym szybkim procesie regeneracji.
Skóra stanie się bardziej odżywiona, dotleniona, napięta i elastyczna. 

– zagęszczenie skóry twarzy i ciała już po pierwszym zabiegu o ponad 20%,
– spłycenie blizn i rozstępów,
– zmniejszenie przebarwień,
– regeneracja naskórka po zabiegach inwazyjnych z zakresu medycyny estet.,
– działania łagodzące w stanach zapalnych, egzemie, łuszczycy i zmianach trądzikowych,
– działanie antyseptyczne, regenerujące oraz przeciwzapalne,
– normalizacja procesów gojenia głębokich uszkodzeń naskórka,
– łagodzenie stanów alergicznych,
– stymulacja układu odpornościowego skóry,
– stymulowanie ekspresji genów.
Warunkiem sukcesu terapii jest ścisłe przestrzeganie zaleceń pozabiegowych oraz pielęgnacja domowa wyłącznie zalecona przez kosmetologa!

– ciąża i karmienie piersią,
– choroby autoimmunologiczne,
– niewyrównana cukrzyca,
– choroby nowotworowe i okres do 5 lat po zakończeniu leczenia.

Zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów z częstotliwością: w terapii trądziku i chorób skórnych co 7-14 dni, w terapii przeciwstarzeniowej i redukcji blizn co 21-30 dni.
Warunkiem sukcesu terapii jest ścisłe przestrzeganie zaleceń pozabiegowych oraz pielęgnacja domowa wyłącznie zalecona przez kosmetologa!

Pamiętaj!

Idealnym dopełnieniem zabiegu w gabinecie, przedłużającym efekty jego działania, stanowi profesjonalna pielęgnacja domowa z wykorzystaniem produktów dopasowanych przez kosmetologa.

Zabieg polegający na oczyszczeniu skóry za pomocą ultradźwięków nazywamy peelingiem kawitacyjnym. Innymi słowy mówiąc peeling kawitacyjny jest metodą bezbolesnego złuszczania naskórka, dającą efekt dokładnego oczyszczenia skóry. Podczas tego zabiegu usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek przebiega całkowicie bezpiecznie i bezboleśnie. Peeling kawitacyjny to zabieg służący do głębokiej pielęgnacji skóry i jej regeneracji, bez efektów ubocznych.
Podczas peelingu kawitacyjnego możemy dokładne usunąć nadmiar łoju skórnego z porów i mieszków włosowych oraz zrogowaciały naskórek, zaskórniki i bakterie. Zapewnia wygładzenie i regenerację skóry, poprawia mikrokrążenie, dezynfekuje. Przeznaczony do bardzo wrażliwej, delikatnej, cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, trudno gojącej się, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry skłonnej do wyprysków, trądzikowej, przetłuszczającej się.
Wykorzystywane jest tu zjawisko kawitacji. Peeling kawitacyjny wykorzystuje drgania fali ultradźwiękowej, pod których wpływem pęcherzyki pary powstałe podczas kawitacji ulegają nagłemu rozszerzeniu, a następnie dochodzi do ich zapadnięcia. W efekcie tego zjawiska dochodzi od bezpiecznego i bezbolesnego rozbicia martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Zabieg peelingu kawitacyjnego to głęboka pielęgnacja i regeneracja skóry bez efektów ubocznych.

Dochodzi do bezinwazyjnego oczyszczania naskórka, usunięcia zalegających resztek kosmetyków i nadmiaru łoju. Komórki znajdujące się głębiej poddawane są działaniu fali o biostymulacyjnym charakterze (mikromasaż). Światło niebieskie wnika w skórę na niewielką głębokość działając bakteriobójczo, dlatego jest bardzo polecane w leczeniu trądziku. Trądzik jest zazwyczaj spowodowany infekcją bakteryjną. Obecne w promieniach słońca widzialne światło fioletowe uaktywnia porfirynę, która niszczy i zabija bakterie będące przyczyną trądziku nie naruszając tkanek skóry w stosunkowo krótkim czasie. Dowiedziono, że w leczeniu trądziku terapia światłem jest bardziej skuteczna niż często stosowany nadtlenek benzoilu. Dodatkowo światło o tejże długości fali działa ściągająco na pory i poprawia napięcie skóry. Jest bardzo dobrze tolerowane przez cerę wrażliwą.

LED (ang. Light Emitting Diode), czyli diody luminescencyjne należą do działu terapii fotodynamicznych. Ich działanie zależne jest od rodzaju światła oraz długości fali. W Salonie oferuję zabieg oczyszczania z użyciem światła niebieskiego o długości fali 425 nm.

Oddziaływanie światłem niebieskim (425nm)

To rodzaj promieniowania, które redukuje bakterie P. acnes. Bakterie te są jednym z kluczowych elementów powstawania zmian trądzikowych. Pochłaniając niebieskie promienie widzialne, giną, czego konsekwencją jest zmniejszenie wykwitów. Dodatkowo światło niebieskie wykazuje działanie uspokajające oraz powoduje zwężenie naczyń krwionośnych skóry (redukuje rumień).

 • bezbolesne, bezinwazyjne oczyszczanie,
• dezynfekuje obszar poddany zabiegowi, zapobiegając stanom zapalnym,
• zwalcza bakterie, usuwa zaskórniki otwarte i zapobiega ich powstawaniu,
• wspomaga leczenie trądziku,
• nie wymaga rozgrzewania, może być stosowany u osób z cerą naczyniową, wrażliwą,
• odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i likwiduje krosty,
• przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych,
• zwiększa możliwości absorpcyjne substancji zawartych w preparatach,
• przyspiesza mikrokrążenie,
• pogrubia skórę właściwą o ok. 30%,
• wzmaga metabolizm komórkowy,
• spłyca blizny,
• usuwa martwy naskórek ,
• rozjaśnia przebarwienia,
• stymuluje komórki do naturalnej odnowy,
• ujędrnia skórę przez mikromasaż stymulując fibroblasty do odnowy włókien kolagenowych i elastynowych,
• pozostawia skórę odświeżoną i gładką,
• poprawia cyrkulację krwi.

• oczyszczenia,
• odświeżenia,
• niedotleniona,
• zmęczona,
• zanieczyszczona,
• wymagająca rozjaśnienia,
• regeneracji, cera palacza,
• jako bezinwazyjne oczyszczanie u osób młodych mających trudno gojące się rany,
• cera naczyniowa – jako alternatywa dla metody manualnego oczyszczania skóry,
• trądzik,
• łojotok,
• zaskórniki otwarte i zamknięte,
• skóra nie dotleniona: szaro- żółty kolor skóry, zrogowaciały naskórek,
• zmarszczki (pobudzenie ukrwienia),
• skóra sucha,
• skóra wrażliwa z teleangiektazjami,
• skóra z przebarwieniami,
• skóra zniszczona, zmęczona i szara,
• skóra dojrzała.

• ciąża i karmienie piersią
• rozrusznik serca, metalowe części w tkankach poddawanych zabiegowi (np. aparat na zęby)
• aktywne zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
• trądzik z odmianami zapalnymi (krostkowy, ropowiczy, skupiony, piorunujący)
• skóra atopowa
• epilepsja
• aktywne zmiany chorobowe skóry np.: w przebiegu łuszczycy, liszaja płaskiego, łojotokowego zapalenia skóry, w miejscu zabiegu
• nadżerki, przerwana ciągłość skóry w miejscu zabiegu
• nowotwory skóry
• świeża opalenizna
• doustna kuracja przeciwtrądzikowa izotretinoiną (do 3 miesięcy od zakończenia)
• zabiegi wypełniające, iniekcje botoxu (2 tygodnie od zabiegu)
• zabiegi chirurgiczne (do 2 miesięcy od zabiegu)
• implanty w obrębie wykonywanego zabiegu
• nerwica wegetatywna
• stany gorączkowe
• zakrzepowe zapalenie żył, żylaki
• niewydolność krążenia
• osteoporoza
• niezakończony proces wzrostu kości
• stany po terapii rtg

• twarz 15 minut
• ciało do 80 minut (bardzo rzadko wykonujemy na ciele, ewentualnie manualne oczyszczanie).
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
• 1 raz w tygodniu dla cer grubych, tłustych → powtarzamy co tydzień.
• 1 raz w tygodniu dla skór delikatnych, wrażliwych, naczyniowych → powtarzamy co dwa tygodnie.
• wykonujemy w serii od 4-6 zabiegów, można nawet do 10 (proces złuszczania jest na małym poziomie więc nie ma żadnego ryzyka).
W celu podtrzymania uzyskanych efektów należy powtarzać pojedynczy zabieg raz w miesiącu lub ponownie serie zabiegów co 6 – 12 miesięcy.

 • Sauny
• Basenu
• Kąpieli słonecznych
• Wykonywanie ciężkiego makijażu.

Najnowocześniejsza metoda odmładzania skóry z wykorzystaniem technologii fal radiowych!!! LIFTING BEZ SKALPELA
Fale radiowe bipolarne są to prądy o częstotliwości radiowej, których obwód zamyka się w głowicy zabiegowej. Zabiegi z użyciem tej technologii są bezinwazyjne, bezbolesne i komfortowe. Stymulując skórę tego rodzaju prądami powodujemy powstanie ciepła endogennego pod wpływem którego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tej reakcji jest odzyskana przez skórę sprężystość i elastyczność. Efekty są natychmiastowe, dlatego zabieg jest często nazywany zabiegiem bankietowym.

Zgodnie z najnowszymi badaniami fale radiowe są jedną z najskuteczniejszych technologii w kosmetyce. Jest ona najnowocześniejszą metodę odmładzania skóry, liftingu i modelowania ciała przy użyciu najnowszego urządzenia RF wykorzystującego technologię fal radiowych. Emisja fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej działa na skórę właściwą pobudzając ją do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych RF dostarcza fale w głąb skóry, co skutkuje wytworzeniem energii cieplnej,( do temperatury 54st.) która stymuluje jony, a także poprawia pracę układu limfatycznego. Przegrzanie przyczynia się do przyspieszonego syntetyzowania przez fibroblasty białek niezbędnych do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry oraz poprawy jej elastyczności.  W efekcie poprawia to jakość skóry, jej gęstość oraz sprężystość, a także wygładza zmarszczki i spłyca blizny.

Zabiegi te są bezpieczne oraz szybko przynoszą skutek – pierwsze efekty jędrnej i odmłodzonej skóry widoczne są natychmiast. Szczególnie widoczne jest to u osób w wieku 30-50 lat
Działanie RF uzupełnione jest niskoenergetycznym laserem biostymulującym. Wpływa to korzystnie na ukrwienie i odżywienie tkanek, pobudza regenerację komórek, usprawnia przepływ limfy. Zastosowanie odpowiednich elektrod, dostosowanych do wybranej okolicy ciała, pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu.
Dawniej efekty radykalne można było uzyskać za pomocą interwencji chirurgicznej, która niosła za sobą długi okres rekonwalescencji, ból i dyskomfort. Teraz można cieszyć się piękną skórą bez bólu. Kontrolowana energia termalna jest metodą obkurczania luźnej i zwiotczałej skóry poprzez dobrze znany mechanizm denaturacji kolagenu.

TWARZ:
• podniesienie owalu twarzy i podbródka, tzw. „drugiej brody”,
• ujędrnienie struktury skóry,
• spłycenie głębokich zmarszczek,
• zmniejszenie bruzd, „worków” pod oczami i „kurzych łapek”,
• redukcja tzw. „chomików” na kościach żuchwy,
• złagodzenie fałdów nosowo-wargowych,
• poprawa napięcia zwiotczałej skóry,
• poprawa napięcia policzków,
• poprawa kolorytu cery,
• lepsze odżywienie tkanek,
• odprężenie mięśni twarzy,
• łagodniejsze rysy twarzy,
• odbudowa kolagenu,
• terapia zapobiega starzeniu – profilaktyka,
• zmniejszenie przebarwień,
• redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych

CIAŁO:
• redukcja cellulitu,
• zmniejszenie tkanki tłuszczowej – lipoliza bezinwazyjna komórek tłuszczowych,
• ujędrnienie ciała – poprawa napięcia skóry ciała,
• redukcja zwiotczeń (brzuch, ramiona, uda, pośladki),
• podniesienie pośladków,
• wysmuklenie talii,
• ujędrnienie ramion – tzw. „obwisłych bicepsów”,
• likwidacja „luźnej” skóry na brzuchu (np. po ciąży) i wewnętrznej stronie ud,
• odmłodzenie rąk i stóp,
• polepszenie stanu skóry w miejscu występowania blizn i rozstępów.

• zaburzenia czucia
• miejscowo (zapalenie żył)
• otwarte rany i choroby skory
• padaczka
• ciąża i karmienie piersią
• rozrusznik serca
• metalowe elementy w okolicy zabiegowej
• niewydolność krążenia
• stany zapalne
• nowotwory i stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym (naświetlania) (do 5 lat po zakończonym leczeniu)
• gruźlica
• skłonność do krwawień z przewodu pokarmowego
• zaćma
• zalecana ostrożność w przypadku zaburzeń hormonalnych (cukrzyca, nadczynność tarczycy)

Efekty widoczne bardzo szybko – już po pierwszych zabiegach, pełen efekt uzyskujemy po upływie 6 miesięcy. Słońce oraz opalona skóra nie są przeciwwskazaniem do stosowania tych zabiegów.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji .
Gwarancja skuteczności.
Zabieg, w zależności od wybranej powierzchni, trwa 20-60 minut jest bezbolesny.
Zaleca się wykonanie 4-10 zabiegów co 10 – 20 dni.
Kuracja podtrzymująca: 1 zabieg co 3 – 6 miesięcy.
Efekty zabiegu utrzymują się przez 3 lata.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny.
• Jest skuteczny u mężczyzn jak i u kobiet.
• Zabieg wykonywany jest na bazie żelu do USG.
• Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, rumień znika szybko.
• Pacjenci mogą wrócić do normalnej aktywności niezwłocznie po zabiegu.
• W domu pielęgnacja skóry i ciała oraz higiena bez zmian.
• Zaleca się po zabiegu pić dużo wody ok. 8 – 10 szklanek dziennie

Bezpośrednio po zabiegu z użyciem fal radiowych RF – do 3 tyg. po skończeniu serii zabiegów, wykluczone są:
• intensywny masaż,
• endermologia,
• głębokie złuszczanie,
• kuracja kwasami,
• trwałe wypełniacze,
• elektrostymulacja.

 PqAge peeling liftingujący – natychmiastowy lifting, ujędrnienie i biorewitalizacja skóry bez złuszczania
PQAge Evolution to innowacyjny medyczny peeling o działaniu silnie ujędrniającym, liftingującym oraz biorewitalizującym: wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt, zmniejsza widoczność porów, leczy trądzik, pobudza do dalszej regeneracji, a przy tym nie powoduje złuszczania naskórka. Zabieg gwarantuje natychmiastowy efekt silnego napięcia i ujędrnienia skóry i mimo wysokiego stężenia zawartego w nim kwasu TCA – może być wykonywany przez cały rok, również jako zabieg lunchowy lub bankietowy. Peeling ten jest bardzo skuteczny, gładsza i młodsza skóra widoczna jest natychmiast po zabiegu, a rezultat utrzymuje się przez bardzo długi czas.

PQ Age Evolution to preparat medyczny, zawierający w swej formule kwas trichlorooctowy (TCA) w bardzo wysokim stężeniu 34%, kwas kojowy, nadtlenek mocznika i koenzym Q10. Jest to peeling bardzo silny a zarazem niezwykle bezpieczny – dzięki szczególnemu połączeniu TCA oraz nadtlenku mocznika, preparat PQ Age nie powoduje uszkodzeń naskórka, gdyż sam kwas TCA uwalnia się dopiero w skórze właściwej i tam też uaktywnia się jego funkcja napinająca kolagen, natomiast sam naskórek pozostaje nienaruszony.

Mimo silnego działania, sam zabieg jest bardzo przyjemy i relaksacyjny, nie powoduje uczucia pieczenia ani dyskomfortu. Aplikacja peelingu polega na wmasowaniu kolejnych warstw peelingu w skórę, po czym nakładana jest dedykowana maska Princess Skin Care z kwasem hialuronowym. Efektem zabiegu jest natychmiastowe uzyskanie uzyskanie gładkiej, promiennej i młodszej skóry. Zabieg jest bardzo bezpieczny – stymuluje najgłębsze warstwy skóry bez skutków ubocznych i uporczywego złuszczania.

 ◦ kwas trójchlorooctowy (TCA) o stężeniu powyżej 34% widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny, a także leczy niektóre odmiany trądziku pospolitego,
◦ nadtlenek mocznika ma właściwości silnie rozjaśniające dzięki utlenianiu związków organicznych (barwników i pigmentów), nawilża i ułatwia wnikanie do skóry TCA,
◦ kwas kojowy uznawany jest za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy, ponieważ jego działanie polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny – białka warunkującego koloryt skóry; znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających
◦ koenzym Q10 bywa nazywany eliksirem młodości, odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie, wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki.

 • utrata napięcia oraz jędrności skóry twarzy i ciała, lifting wiotkiej skóry
• rewitalizacja twarzy, szyi i dekoltu, wewnętrznej części ud, ramion, biustu, brzucha
• przeciwdziałanie starzeniu się skóry
• wygładzanie skóry
• likwidacja zmarszczek oraz niedoskonałości skóry
• redukcja zaskórników
• leczenie trądziku redukcja blizn potrądzikowych i pourazowych
• likwidacja przebarwień skóry, ujednolicenie kolorytu
• leczenie skóry wrażliwej i delikatnej

Peeling PQ Age jest doskonałą propozycją dla osób, które poszukują bezbolesnych, nieinwazyjnych i szybkich sposobów na piękną i zdrowa skórę. Zabieg może być stosowany przez kobiety i mężczyzn w każdym wieku, efektywnie działa na skóry zarówno młode (trądzik, blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne) jak i dojrzałe (zmarszczki, wiotkość skóry, przebarwienia). Zabieg PQ Age stosowany jest na twarz, szyję i dekolt ale również na inne partie ciała wymagające terapii. Peeling poprawia napięcie wiotkiej skóry również na udach, ramionach, brzuchu i piersiach, redukuje przebarwienia, spłyca rozstępy. Jest bardzo skuteczny również w przypadku blizn różnego pochodzenia oraz trądziku i blizn po trądziku. Peeling może być stosowany również w przypadku skór bardzo suchych i wrażliwych.

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją i wywiadem zdrowotnym, podczas której omawiany jest zabieg oraz przeciwwskazania.
◦ na tydzień przed peelingiem nie należy stosować zabiegów inwazyjnych lub drażniących skórę, w tym depilacji, woskowania, peelingów medycznych i domowych, dermabrazji, toników kwasowych, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu
◦ w przypadku przyjmowania kuracji izotretinowej (np. Acnenormin, Roacutan, Izotek, Curacne), zabieg może zostać wykonany najwcześniej 3 miesiące po zakończeniu terapii.

Peeling gwarantuje widoczne rezultaty już po pierwszym zabiegu, ale w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegów. W zależności od stanu skóry i oczekiwań pacjenta kuracja polega na 4-6 krotnym powtórzeniu zabiegów w odstępach od 10 do 30 dni. Zabieg jest nieagresywny i nie powoduje nadwrażliwości na promieniowanie UV – można go wykonywać przez cały rok, również podczas lata (nie powoduje ryzyka fotouczuleń), o dowolnej porze dnia – również jako zabieg lunchowy lub bankietowy przed „wielkim wyjściem”.

 • silny lifting twarzy, wiotkiej skóry twarzy i ciała
• spłycenie głębokich utrwalonych zmarszczek, redukcja zmarszczek mimicznych
• eliminacja zaskórników
• wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie, redukcja przebarwień
• działanie antytrądzikowe (antywirusowe i antybakteryjne)
• likwidacja blizn i rozstępów
Peeling PQ-Age można stosować równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, jego działanie biorewitalizujące wspomaga działanie innych procedur i zdecydowanie optymalizuje końcowy efekt estetyczny.

 • podrażniona skóra
• zapalenie skóry
• uczulenie na którykolwiek ze składników
• ciąża i karmienie piersią
• opryszczka pospolita w fazie aktywnej
• oparzenia posłoneczne
• łuszczyca
• skłonność do powstawania bliznowców
• trądzik różowaty w fazie ostrej z rumieniem

JAKO PIERWSZY ETAP W ZWALCZANIU SKÓRY PROBLEMATYCZNE, TRĄDZIKU, PRZEBARWIEŃ, ZMARSZCZEK, STARZENIA oraz NIEDOSKONAŁOŚCI SKÓRY PEELING ZIOŁOWY DÉCAAR to jeden z najbardziej zaawansowanych i efektywnych zabiegów na większość problemów skórnych,takich jak: trądzik zaskórnikowy i grudkowy,
trądzik różowaty, skóry tłuste z nadmiernie wydzielającym się sebum, rozszerzone pory, zmarszczki, starzenie się skóry, wiotkość skóry, utrata owalu, blizny oraz przebarwienia różnego pochodzenia (plamy starcze, po słoneczne, piegi, ostuda, przebarwienia pozapalne). Zabieg rekomendowany jest dla wszystkich rodzajów cer.

Dzięki temu, że PEELING ZIOŁOWY DÉCAAR działa biologicznie sam z siebie, to pozwala na zmniejszenie lub eliminacje wcierania ziół w skórę oraz mechanicznego podrażnienia czy dyskomfortu jak to było dotychczas. Mikrowłókna peelingu penetrują w skórę, zwiększając przepływ krwi i produkcję nowych, zdrowych komórek.
PEELING ZIOŁOWY DÉCAAR działa w warstwie keratynocytów, dlatego może być stosowany także na skórach cienkich i wrażliwych, z trądzikiem różowatym czy egzemą. Dzięki stymulacji komórek Langerhansa (komórek układu odpornościowego skóry) obecnych w naskórku dochodzi do ograniczania rozwoju niekorzystnych bakterii i zahamowania przyczyn wielu problemów skóry, a szczególnie rumienia.
Opiera się na kombinacji naturalnych składników, starannie przygotowywanych i dobranych, aby nie powodować podrażnień i alergii. Lecznicza mieszanka alg i ziół z dodatkiem najważniejszego składnika naprawczego – perfluorokarbonu sprawia, że nieestetyczne problemy znikają szybciej niż przy standardowych procedurach

estetycznych. Działa na wszystkie komórki skór- kluczowy składnik natleniający, warunkuje procesy naprawcze. Przyłącza do siebie cząsteczki tlenu i przenosi je w głębokie warstwy skóry, zwiększając jej właściwości samonaprawy i samoregulacji. Skóra po zabiegu jest zdyscyplinowana i zdrowej kondycji. Efekt po jednym zabiegu jest porównywalny do rezultatów po całej serii zabiegów mikrodermabrazji od 4-5 zabiegów !
PEELING ZIOŁOWY DÉCAAR oddziałwuje na skórę w sposób biologiczny, zapewniając 100% bezpieczeństwa podczas całego procesu w gabinecie oraz w domu po zabiegu. Mikrodrobiny Pudru ziołowo – algowego podczas masażu, penetrują skórę nawet przez kilka dni po zabiegu, pracując na szybki i długotrwały efekt. Zwiększają wydolność skóry do regeneracji oraz przyspieszają mikrokrążenie, co sprawia, że dobrze dotleniona skóra jest miękka, sprężysta, maksymalnie napięta i wygładzona. Przebarwienia i nierówności z zabiegu na zabieg spłycają się, a koloryt skóry wyrównuje i rozjaśnia.

ODDECH ŻYCIA
Tlen jest esencją życia i odnową, zarówno dla zmęczonej i szarej skóry, w każdym wieku, a szczególnie dojrzałej z liniami i cienkimi zmarszczkami, a także trądzikowej i młodej. Tlen sprawia, że skóra zaczyna znowu żyć, oddychać. A kiedy jest dobrze dotleniona, wszystko, co jest aplikowane przynosi dużo większe i szybsze rezultaty. To tlen otwiera kanały jonowe skóry i umożliwia wprowadzenie substancji odżywczych do głębszych warstw. Natomiast kiedy skórze przewlekle brakuje tlenu, naczynia krwionośne są zwężone i obkurczone niezdolne do prawidłowego funkcjonowania.
Dlatego DÉCAAR stworzył produkty dotleniające, tak aby każdy kosmetyk zapewniał oddech życia każdej komórce.

Poprawa wyglądu twarzy – wyraźnie zmniejsza zmarszczki, kurze łapki, poprawia nawodnienie i napięcie skóry twarzy, daje efekt rozjaśnionej, wypoczętej i młodszej cery
Zabieg jest niezastąpiony w walce z cellulitem i pozwala doskonale wymodelować sylwetkę. Dzięki śródskórnemu podawaniu małych dawek substancji aktywnych w odpowiednie miejsca, zapewnia szybko widoczne efekty. Zalecamy wykonanie serii zabiegów, których ilość uzależniona jest od stopnia rozwoju cellulitu.
błyskawiczny lifting twarzy
poprawa kolorytu skóry
działanie odmładzające i regenerujące
dotlenienie i odżywienie tkanek

Zastosowanie aparatu do mezoterapii wykorzystywane jest przy:

Zabiegach regenerujących i nawilżających twarzy i ciała
Zabiegach modelujących i antycellulitowych, redukujących tkankę tłuszczową i cellulit
Zabiegach redukujących rozstępy i przebarwienia
Zabiegach pielęgnacyjnych skóry głowy i włosów
Dzięki śródskórnemu podawaniu małych dawek substancji aktywnych w odpowiednie miejsca, zapewnia szybko widoczne efekty. Zalecamy wykonanie serii zabiegów, których ilość uzależniona jest od stopnia rozwoju cellulitu.

 • zahamowanie reakcji zapalnych
• zmniejszenie nadmiernego rogowacenia okołomieszkowego
• normalizacja funkcji gruczołów łojowych
• przywrócenie wydajnych funkcji filtracji uszkodzonych komórek
• głębokie oczyszczenie i zwężenie porów
• zainicjowanie procesów regeneracji skóry
• wygładzenie zmarszczek i faktury skóry
• stymulacja komórek

 • głębokie oczyszczanie skóry
• redukcja wydzielania sebum i błyszczenia się skóry
• zwiększenie jędrności i gęstości skóry
• redukcja przebarwień
• wyrównanie grubości skóry

 • WERSJA INTENSYWA
Kurację rozpocznij od 3 zabiegów wykonywanych 1 raz w tygodniu, a następnie zrób tygodniową przerwę
i powtórz 3 do 6 zabiegów zależnie od problemów i wskazań.
Seria: 6-9 zabiegów
Częstotliwość: raz w tygodniu z przerwą tygodniową po trzech pierwszych zabiegach
• WERSJA OPTYMALNA:
Jeśli skóra będzie potrzebowała więcej czasu na regenerację – zabiegi wykonuj co 2 tygodnie lub 1 zqbieg na miesiąc.
Seria: 3 – 6 zabiegów
Częstotliwość: co 2 tygodnie lub 1 zabieg na miesiąc.
• PODTRZYMYWANIE:
Po zakończeniu serii zaleca się wykonywanie zabiegów podtrzymujących – 1 zabieg na miesiąc.
Serię można powtarzać 2 razy w roku: wiosną i jesienią, w okresach najmniejszego nasłonecznienia.

□ STOSOWANIE SUBSTANCJI FOTOUCZULAJĄCYCH (DZIURAWIEC, RUMIANEK, SKRZYP POLNY, NAGIETEK,
BRATEK, SZAŁWIA, WITAMINA A,E,C, RETINOL)
□ RETINOIDY DOUSTNE (6 MIESIĘCY PO SKOŃCZONEJ KURACJI)
□ ZABIEGI LASEROTERAPII ABLACYJNEJ (DO 12 MIESIĘCY)
□ LASER NIEABLACYJNY – 3-4 TYGODNIE PO
□ ANTYBIOTYKOTERAPIA – 5-6 TYGODNI PO
□ STERYDOTERAPIA – 8-12 TYGODNI PO
□ BLIZNY POZAPALNE, POOPERACYJNE I PO PRZESZCZEPACH (BEZPOŚREDNIO DO 6 MIESIĘCY)
□ KURACJA KORTYKOSTEROIDAMI (DO 4 TYGODNI OD JEJ ZAKOŃCZENIA)
□ OPERACJE CHIRURGICZNE TWARZY (DO 6 MIESIĘCY)
□ SKÓRA BARDZO NACZYNKOWA I TRĄDZIK RÓŻOWATY I POSPOLITY W STANIE AKTYWNYM
□ SKÓRA ŚWIEŻO OPALONA, DEPILOWANA, TATUAŻ, MAKIJAŻ PERMANENTNY
□ ZNAMIONA BARWNIKOWE, NACZYNIOWE, WŁÓKNIAKI
□ STANY BAKTERYJNE, WIRUSOWE, GRZYBICZE SKÓRY (opryszczka, brodawki)
□ GŁĘBOKIE PEELINGI W OSTANIM MIESIĄC

BioRePeelCl3 to innowacyjny wyrób medyczny będący dwufazowym, opatentowanym peelingiem o działaniu rewitalizującym, nawilżającym i antyoksydacyjnym do silnej biostymulacji skóry. Dzięki działaniu złuszczającemu i keratolitycznemu, przyspiesza regenerację komórek poprzez usuwanie zewnętrznych komórek warstwy rogowej z selektywnym działaniem na wiązanie połączeń korneocytów. Podczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do denaturacji białek zewnętrznej warstwy skóry i aktywacji biochemicznej kaskady, która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, alfa i beta 1 TGF, VEGF).
BioRePeelCl3 składa się z dwóch faz. Faza hydrofilowa zawiera składniki takie jak: kwas trójchlorooctowy 35%, kwas laktobionowy, kwas salicylowy, kwas winowy, kwas cytrynowy, witaminy C i B2, aminokwasy (glicyna, prolina, hydroksyprolina, arginina) oraz kwas gamma-aminomasłowy. Faza lipofilowa zawiera w swoim składzie skwalen i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochraniać warstwę hydrofilową przed utlenianiem oraz stabilizują formulację preparatu

– przebarwienia
– nierówny koloryt skóry
– trądzik aktywny i zaskórnikowy
– rewitalizacja skóry
– przywrócenie napięcia i elastyczności skórze
– spłycenie zmarszczek

Zabieg poprzedzony jest konsultacją z wywiadem zdrowotnym w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Klienta i może być wykonywany niezależnie od pory roku.

Sam zabieg jest krótki i bardzo przyjemny – po oczyszczeniu skóry, preparat zostaje wmasowany a po odpowiedniej ilości czasu – usunięty ze skóry pacjenta. Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny, jedynie przy wrażliwych skórach odczuwane jest niewielkie pieczenie.

Peeling BioRePeel nie wyłącza z codziennych aktywności i nie powoduje mocnego złuszczania skóry. Jest to samodzielny zabieg, jednakże dla wzmocnienia efektów terapeutycznych, można go połączyć z mezoterapią mikroigłową Dermapen. Zabieg może być stosowany na takie obszary, jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, łokcie, pośladki, kolana i stopy, przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych.

Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 4-8 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez kosmetologa.

Natychmiast po zabiegu skóra nabiera promiennego i zdrowego wyglądu.
Efekt długofalowy peelingu BioRePeelCl3 to:
– widoczne odmłodzenie
– redukcja przebarwień
– spłycenie zmarszczek i blizn
– zwiększenie napięcia skóry oraz jej elastyczności
– zwężenie porów
– likwidacja zaskórników
– poprawa stanu skóry trądzikowej
– ograniczenie nadmiernego łojotoku
– wyrównanie struktury skóry.

– ciąża i okres karmienia piersią
– naruszenie ciągłości naskórka
– liczne znamiona
– aktywne zmiany wirusowe (np. opryszczka wargowa)
– zmiany grzybicze lub bakteryjne.